KINO DOMOWE – ekran VIZ-ART

 KINO DOMOWE – ekran VIZ-ART

KINO DOMOWE – ekran VIZ-ART

KINO DOMOWE - ekran VIZ-ART

Adaptacja salonu na salę kinową
Nawet największy telewizor oglądany z odległej o 5 metrów kanapy wydaje się groteskowo mały. Przy oglądaniu wiadomości jest to bez znaczenia, przy projekcji filmów wysokiej rozdzielczości wprost przeciwnie. Zwłaszcza z napisami… Dla miłośników kina duża przekątna obrazu to połowa sukcesu, a dobry projektor, kolumny i elektronika – druga.
Tutaj powyższe kwestie były przyjęte jako aksjomat, co za każdym razem bardzo nas cieszy. Skupiliśmy się na kwestii bezinwazyjnej i dyskretnej instalacji, gdyż salon tworzy bezsprzecznie wymagającą i reprezentacyjną przestrzeń.

KINO DOMOWE - ekran VIZ-ART

Elektronika audio
Zastane kolumny Ceratec’a dobrze poradziły sobie z efektami kinowymi, stąd uznaliśmy, iż nie będziemy ich zmieniać. Z resztą ciekawy design dobrze komponuje się z ogólną stylistyką wnętrza.
Do kosza poszedł przereklamowany HK, zastąpiony nowym Denonem z podwójnym wyjściem HDMI. Poza jakością zyskujemy łatwe przełączanie wyjść telewizor / projektor.
Rewelacyjny odtwarzacz filmów Dune HD z 4TB filmów wysokiej jakości zastąpił odtwarzacz Blu-Ray, obok znalazło się miejsce dla dekodera SAT.
Sprzęt w całości zmieściliśmy do dość niskiej szafki co niezwykle ucieszyło panią domu.

KINO DOMOWE - ekran VIZ-ART

Projekcja HD
Ekran VIZ-ART w wersji instalacyjnej z napinaczami i świetną tkaniną DaLite ukryto w istniejącej zabudowie gk. Dzięki takiemu zabiegowi ekran można zwinąć, co czyni go praktycznie niewidocznym.
Projektor Panasonic AE4000 po delikatnej kalibracji daje ostry jak brzytwa i naturalnej barwy obraz, rozdzielczość 1080p zachwyca. Projektor zamontowano bezpośrednio do sufitu, jest to najbardziej inwazyjny ale przecież niezbędny element.

KINO DOMOWE - ekran VIZ-ART

Final word
Opuszczenie zewnętrznych rolet wprowadza zupełny mrok i klimat kinowy. Obraz o przekątnej 100″ wypełnia pomieszczenie. Pora rozpocząć seans.